• Čeština
  • English
  • Deutsch
  • Русский
  • Polski
  • Magyar

Poznání a krásy Slovácka s hotelem Panon

Zveme Vás na Moravské Slovácko a poznejte krásy jednoho z nejúrodnějších a nejteplejších regionů naší vlasti. Spojte příjemné s užitečným. Navštivte zajímavosti a atraktivity regionu.
Pro své hosty zajišťujeme degustaci jihomoravských vín ve vinných sklípcích s občerstvením za doprovodu cimbálu a folklórních skupin, včetně různých gastronomických akcí. Organizujeme pořádání tematických kurzů, seminářů a školení jak pro menší skupiny, tak i pro mnohočlenné organizace.

Sportovní areál, skládající se z fotbalového stadionu, tenisových kurtů, krytého i venkovního plaveckého bazénu (vše v blízkosti hotelu), dovoluje zajišťovat kondiční soustředění sportovním organizacím, oddílům a klubům a umožňuje sportovní vyžití našich hotelových hostů.
Návštěvy hradů a zámků, nalézajících se rovněž v malých vzdálenostech od hotelu, nepochybně zpříjemní pobyt každého návštěvníka Jižní Moravy / zámek Milotice, zámek Strážnice, Lednicko – valtický areál.

Mezi atraktivní nabídky patří plavby lodí po řece Moravě a  Baťově kanále, sjíždění řeky Moravy na raftech.

Projížďka po cyklistických stezkách Slovácka:

ČESKO-SLOVENSKÁ TRASA(cca 40km) - Hodonín – Holíč (SK) – Skalica – Sudoměřice – Petrov – Ratíškovice – Hodonín

Hodonínsko – JIŽNÍ TRASA ( cca 60 km )- Hodonín – Lužice – Mikulčice – Pohansko – Prušánky – Mikulčice -  Hodonín

HODONÍNSKO – SEVERNÍ TRASA – cca 65 km - Hodonín – Petrov – Strážnice – Bzenec – Ratíškovice - Hodonín

Využijte možnosti, které nabízí Moravské Slovácko a hotel Panon v Hodoníně a poznejte krásy Slovácka i na kole. Trasy jsou různě náročné. Každý si svoji obtížnost vybere. Nabízíme zhlédnutí nejen přírodních zajímavostí, ale i četných historických, průmyslových, a dalších  málo, nebo téměř neznámých památek jako jsou :
- zhlédnutí vinných sklepů s degustací četných druhů vín, prohlídku empirových zámečků s památníčků tzv. „ Saletů“  a dalších památníků cizích kultur, které v této oblasti vyvíjely.

Navštivte největší areál pro paintball v ČR, který nabízí různé varianty paintballových her, pro zájemce možnost vyzkoušet si lukostřelbu, jízdu na motokárách na přírodním
okruhu.

 

Prohlédněte si místní zajímavosti města Hodonína :

Regionální centrum, Radniční věž, Galerie výtvarného umění, ZOO, Denní lázně Hodonín, muzeum geologie a naftového dobývání, muzeum TGM.

Zajistíme Vám posezení ve vinných sklepích nejlepších vinařů našeho regionu /min.pro 6 osob/ - D.Bojanovicích, Mutěnicích, Mikulčicích, Čejkovicích a Petrově – ochutnávku vín, občerstvení, doprovodný program /živá hudba, lidový vypravěč, ukázka místních krojů/, případně zajistíme program dle Vašeho požadavku.

Vybíráme několik regionálních akcí, které doporučujeme navštívit:

Přehlídka neoveských vín a Den lidových řemesel v Moravské Nové Vsi – 1.5.2018
Přehlídka vín z vinařské obce Moravské Nová Ves se uskuteční současně s celodenní kulturní open-air akcí Den lidových řemesel pořádanou městysem Moravské Nová Ves na prostranství před kostelem Sv. Jakuba a úřadem městyse dne 1. května 2018 od 10.00 do pozdních večerních hodin. Vstupné na přehlídku vín ve výši 100,- Kč zahrnuje vstupenku, skleničku, katalog s přehledným seznamem nabízených vzorků vína, tužku na poznámky a zejména neomezenou konzumaci nabízených vín. http://www.vinarimnves.cz/vinarska-akce/prehlidka2018

Moravská v růžovém v Moravské Nové Vsi – 5.5.2018
Vinaři a vinařka s Vinaříčka se na Vás budou těšit od 11:00 hodin  do 19:00 hodin ve svých označených sklepech.Od 13:00 hodin zahraje cimbálová muzika Husaři. Občerstvení zajištěno! Vegetariánské a masové a jiné dobroty! Na slano i na sladko. Je k nám dobrá dostupnost vlakem, autobusem i autem – parkování u vlakového nádraží. Vstupné 300,- Kč , sklenička, vinaříčci – platidlo, mapka sklepů.
http://www.vinaricek.cz/

 

Valtické vinné trhy ve Valticích - 11. – 12.5.2018
Novodobé Valtické vinné trhy, nejstarší celostátní soutěž vín s mezinárodní účastí v ČR, navazují na více než stopadesátiletou historii vinných trhů ve Valticích. Na 150 vinařských firem a společností přiveze každoročně do soutěže téměř tisícovku vín.
http://www.vinnetrhy.cz/

Trdlofest ve Skalici na Slovensku – 19.5.2018
Jednodenní festival tradiční hudby, folkloru a bohatého programu. Oslava Skalického trdelníku. K festivalu patří i nabídka místních vín.
http://www.tikskalica.sk/trdlofest/

Den otevřených sklepů v Bzenci – 26.5.2018
Na dvě desítky vinařů jsou připraveny nabídnout vám vína z bzenecké oblasti v místech, kde se víno zpracovává a zraje. Akce začíná v 10.00 hod. na nádvoří bzeneckého zámku - vstupenky budou k dostání i u vybraných vinařů. Můžete se těšit také na doprovodný program v podobě cimbálové muziky nebo nabídky gastro pochutin.
https://www.wineofczechrepublic.cz/akce-a-novinky/kalendar-akci/10118-de...

XXIII.Vinné trhy v Čejkovicích – 26. – 27.5.2018
V prostorách zámku a přilehlé zámecké zahrady se bude prezentovat 28 čejkovických vinařství. Na nádvoří zámku bude probíhat každoroční hudební program. Přijeďte ochutnat mladá vína ročníku 2017, která můžete nejen ochutnat, ale také zakoupit. 
http://www.vinozcejkovic.cz/clanek/xxiii-vinne-trhy-cejkovice-2018

 

 

Tvrdonské národopisné slavnosti ve Tvrdonicích – 1. – 3.6.2018
Nádherné tradice pořádání národopisných slavností „Podluží v písni a tanci.“
V pátek se představují dechové hudby, sobotní odpoledne patří dětským souborům. Večer probíhají soutěže ve zpěvu, tanci a o STÁRKA PODLUŽÍ, vystupují regionální cimbálové muziky, sbory a národopisné soubory, ale také hosté festivalu. Každý programový den je ukončen lidovými veselicemi se zúčastněnými dechovými i cimbálovými muzikami, je zajištěno občerstvení a ochutnávka místních vín, ukázky řemesel a další doprovodné programy.http://www.tvrdonice.cz/podluzi-v-pisni-a-tanci-2018/

Krajem vína-putování po vinařských stezkách Kyjovska-cyklo v Kyjově – 9.6.2018
Na kole nebo pěšky budete moci objevit krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích. Výlet zakončíme tentokrát ve sklepní uličce ve Skoronicích na Otevřených sklepích. Skoroničtí vinaři vám nabídnou svá vína k degustaci a připraví pro vás bohatý bohatý folklórní program, včetně možnosti prohlídky zdejšího vyhlášeného Muzea Jízdy králů.
https://www.wineofczechrepublic.cz/akce-a-novinky/kalendar-akci/9893-kra...

Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici – 21.-.24.6.2018
Každý poslední víkend v červnu se do Strážnice sjíždějí tisíce návštěvníků, aby se pobavily a užily si příjemné atmosféry města, zámeckého parku a skanzenu. Během festivalu se mohou potěšit krásou lidových písní, tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech, zkusit si i tance z cizokrajných koutů světa a společně si zazpívat a zatancovat u lidových muzik. Najdou zde zábavu i poučení, mohou zhlédnout vystoupení nejen našich, ale i zahraničních souborů a seznámit se tak s jinými kulturami.
http://festivalstraznice.cz/

Další zajímavé akce naleznete v
http://www.hotelpanon.cz/cs/kulturni-kalendar-akci

Slevy našich partnerů:
- plavba po řece Moravě – 10%, zapůjčení kol – 20%, návštěva ZOO – 10%, tenisové kurty a squash – 20%, vstup do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách – 10%, nákup produktů Sonnentor v Čejkovicích /bio čaje/ - 10%

UBYTOVÁNÍ  NA  HOTELU  PANON  JE ZVÝHODNĚNO  SNÍZĚNÍM  CENY Z  PULTOVÉHO CENÍKU  O  20%.

Těšíme se na Vaši návštěvu
HOTEL PANON HODONÍN
Koupelní 4, 695 22 Hodonín
Tel.: 518 341 243, e-mail: info@hotelpanon.cz
www.hotelpanon.cz