• Čeština
  • English
  • Deutsch
  • Русский
  • Polski
  • Magyar

Na kole vinařskou oblastí

HOTEL PANON

centrum města kolem historické radnice, kostela sv. Vavřince z 1. pol. 13. stol. a zpívající fontány.

vzdálenost : 600 m

RATÍŠKOVICE

vesnice plná vinných sklepů, které jsou svou architekturou obrazem estetického cítění vinařů druhé poloviny 20. stol. Návštěva Ratíškovické historické železnice a projížďka šlapací drezínou.(vznik důlní dráhy úzce souvisí s rozvojem těžby lignitu v jihomoravském revíru již od 20. let 19. stol.)

vzdálenost: 9 km

DUBŇANY

město, které je obklopeno lesním komplexem zvaným Doubrava, která láká k příjemným projížďkám na kole a je rájem houbařů, myslivců a milovníků přírodních krás.

vzdálenost: 7 km

Zde projíždíme kolem sportovní haly ŽELVA, která nabízí řadu vyžití jako tenis, badminton, squash, stolní tenis, bowling, kuželky, posilovna, sauna, masáže a mnoho dalších aktivit, v případě příznivého počasí je možné navštívit velmi pěkné letní koupaliště.

MUTĚNICE

vinařská obec, která svou plochou vysázených vinic má právo o sobě hovořit jako o srdci vinařského kraje. Najdeme tu spoustu vinných sklepů, které mají osobitý ráz, většina z nich je ozdobena slováckým ornamentem.

vzdálenost: 6 km

Kromě těchto sklípků můžeme navštívit muzeum vinařství, pálenek a myslivosti firmy JAROŠEK. Součástí prohlídky areálu je 15 min. film o Mutěnické oblasti, prohlídka sklepa, pálenice a mysliveckých trofejí, kterou můžeme zakončit koupí celé řady vzorků.

 

ČEJKOVICE

obec, ve které písemně doložené počátky vinařství spadají  do 13. stol., kde vinou révu začal pěstovat francouzský templářský řád, díky němuž dnes můžeme sklepy navštívit.

vzdálenost: 7 km

TEMPLÁŘSKÉ VINNÉ SKLEPY

Součástí sklepů je stylová vinárna, která se nachází uprostřed rozlehlého komplexu chodeb mezi templářskými sklepy a čejkovickou gotickou tvrzí, kde můžeme ochutnat různé druhy odrůdových a jakostních vín.

STARÝ PODVOROV

Jednou z nejstarších památek v obci je dřevěný větrný mlýn z 19. stol. Rekonstruovaný v roce 2003, jehož vnitřní interiér dokladuje historickou výrobu mouky a přidružených produktů.

vzdálenost: 6 km

DOLNÍ BOJANOVICE

obec známá svou historií, bohatým folklorem a vínem, která nám může nabídnout návštěvu vinných sklepů s ochutnávkou vín.

vzdálenost: 4km

Vzdálenost tras přímo od hotelu PANON:

- RATÍŠKOVICE 9 km 

- ČEJKOVICE 29 km

- DUBŇANY 16 km 

- STARÝ PODDVOROV 35 km

- MUTĚNICE 22 km 

- DOLNÍ BOJANOVICE 39 km