• Čeština
  • English
  • Deutsch
  • Русский
  • Polski
  • Magyar

Podzim na Moravském Slovácku

Ubytování v HOTELU PANON

Hotel Panon v Hodoníně Vám poskytne příjemné ubytování v jedno, dvou a třílůžkových pokojích nebo v klimatizovaných apartmánech.
Výborná kuchyně poskytuje gastro zážitek, který si vychutnáte při návštěvě klimatizované restaurace.
Vyzkoušejte masérské služby v hotelu Panon, které Vám obnoví energii a uvolní tělo během Vašeho pobytu.

Pro své hosty zajišťujeme degustaci jihomoravských vín ve vinných sklípcích. Posezení Vám zpestří doprovodný program dle Vašeho přání, případně Vám zajistíme cimbálovou muziku, ukázku tradičních místních krojů, pobyt zpříjemní lidový vypravěč. Nebudou chybět místní gastrospeciality: domácí škvarky, rolády, paštiky, koláčky, domácí štrúdl.

 

Využijte možnosti a spojte Vaši dovolenou s ubytováním v hotelu PANON a navštivte tradiční svátky vína v Hodoníně:

SVÁTEK VÍNA v HODONÍNĚ 15.9.2018

Tradiční vinařská akce s kulturním programem, prezentací vinařů a ochutnávkou vín. odkaz

15.9.2018 - začátek ve 14.30 hod. 
CELODENNÍ PROGRAM:
- Průvod Bakchuse s družinou a účinkujícími městem, DH Šestka Josefa Konečného
- Udělení dovolení nálevů vína Perchtoldem z Lipé
- Degustace vín a burčáků, prezentace vinařských firem
- Vystoupení Hodonínských mažoretek, folklorních skupin, pěveckých sborů a cimbálových muzik, lidový vypravěč
- dále vystoupí kapela POZDNÍ SBĚR, CM DURKA a VOJARA, DH Šestka Jožky Konečného, soubor z Itálie GRUPPO FOLCLORISTICO BALLERINI E FRUSTATORI CITTA DI VIGNOLA

Další zajímavé akce v regionu:

MUTĚNICKÉ VINNÉ DNY – Mutěnice 30.8. – 2.9.2018 - tradiční akce s ochutnávkou vín, burčáku a výstavou hroznů révy vinné. odkaz
- bohatý hudební program, divadelní představení,
-  folklórní představení  se „ Zarážáním hory „ , výstava hroznů, ochutnávka vína a burčáku od místních   vinařů,
- mše za mutěnické vinaře, vydražení obřího hroznu, k poslechu hraje cimbálová muzika

Strážnické vinobraní – Strážnice 8.9.2018 -  celodenní vinařská slavnost, slavnostní krojovaný průvod, jarmark, ochutnávka vín, večerní zábava. odkaz

Bzenecké krojované vinobraní – Bzenec – 14.9. – 15.9.2018 - lákavá přehlídka krojovaných souborů, muzik, zvyků, ochutnávka vín. odkaz

42. ročník Pochodu slováckými vinohrady se bude konat v sobotu 6. října 2018 odkaz

Trasa 6 km - start Dolní Bojanovice, foyer Kulturního domu, Hlavní 419 (7:30 - 12:00), modré značení
Itinerář: Dolní Bojanovice - Josefov (4,5 km, kontrola) – vesnička vinných sklepů Nechory (6,0 km)
Mapa

Trasa 13 km - start Dolní Bojanovice, foyer Kulturního domu, Hlavní 419 (7:30 - 12:00), červené značení
Itinerář: Dolní Bojanovice - Starý Poddvorov (6,0 km, kontrola) - Nový Poddvorov (7,5 km) - rozhledna Na Podluží (9,0 km, kontrola) - Vrchní Nechory (12,0 km) - vesnička vinných sklepů Nechory (13,0 km)
Mapa

Trasa 14 km - start Hodonín, prostory hotelu Grand, Wilsonova ulice, proti nádraží  (7:00 - 11:00), modré značení
Itinerář: Hodonín - Písečný (4,5 km) - Dolní Bojanovice (8,0 km, kontrola) - Josefov (12,5 km, kontrola) vesnička vinných sklepů Nechory (14,0 km)
Mapa

Trasa 21 km - start Hodonín, prostory hotelu Grand, Wilsonova ulice, proti nádraží (7:00 - 11:00), červené značení
Itinerář: Hodonín - Písečný (4,5 km) - Dolní Bojanovice (8,0 km, kontrola) - Starý Poddvorov (14,0 km, kontrola) - Nový Poddvorov (15,5 km) - rozhledna Na Podluží (17,0 km, kontrola) - Vrchní Nechory (20,0 km) - vesnička vinných sklepů Nechory (21,0 km)
Mapa

Cíl všech tras:      vesnička vinných sklepů Nechory  (11:00 - 17:00)
Startovné:                             dospělí 30 Kč, mládež 10 Kč
Odměna:                                pamětní list, razítka do vandrbuchů
Parkování autobusů:            odstavná louka u boží muky v zatáčce ve sjezdu z Nechor do Prušánek
Doporučené ubytování:       hotel Panon v Hodoníně, odkaz
Na rozhlednu Na Podluží je vstup na vlastní nebezpečí!
Pořadatel zajistil posílení autobusů IDS JMK linky č. 913 Hodonín – Starý Poddvorov, odjezdy 7:52, mimořádný 8:52 a 9:52 hodin.
Doprava z cíle bude zabezpečena kyvadlovou autobusovou dopravou z parkoviště pod Nechorami k železniční stanici Moravská Nová Ves, odkud jsou zajištěny posílené osobní vlaky a rychlíky.
Vinaři u svých vinných sklepů zajistili ochutnávku burčáků a vín i další občerstvení.

Další burčákové akce:

Putování  Slováckým vinohradem – Mutěnice 13.10.2018, začátek v 9.00 hod., otevřeno přes 100 vinných sklípků s nabídkou burčáku a ochutnávkou místních vín, občerstvení – tradiční speciality (škvarky, domácí paštiky, domácí sádlo, domácí klobásky, uzené speciality), odkaz

Burčákový pochod Šidleny – Milotice 13.10.2018, začátek v 8.00 hod., otevřeno přes 50 vinných sklípků s nabídkou burčáku a ochutnávkou místních vín, občerstvení – tradiční speciality (škvarky, domácí paštiky, domácí sádlo, domácí klobásky, uzené speciality), odkaz

Víno a dýně – M.N.Ves 27.10.2018, začátek akce v 11.00 hod., tradiční akce s otevřenými sklepy s občerstvením – chuťovky z dýní, fazolí a místních specialit, ochutnávkou burčáků, vína, k pohodě hraje cimbálová muzika, vstupné 300,-Kč(sklenička, ochutnávka vína, „vinaříček“ a mapka sklepů). odkaz

Doporučujeme návštěvu vinných sklepů s řadou dalších atraktivit jako jsou:

- Templářské sklepy - Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů. Ti přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století, přičemž první písemná zmínka o jejich působení je z roku 1248. PROHLÍDKY TEMPLÁŘSKÝCH SKLEPŮ PROBÍHAJÍ DENNĚ (PO-NE) A TO POUZE NA OBJEDNÁVKU. REZERVACE JE NUTNÁ ALESPOŇ DEN PŘEDEM A JEN V PRACOVNÍ DNY DO 15:00 HOD.Prohlídka s degustací: 150,- Kč/osoba (v ceně je degustace čtyř přívlastkových vín a sklenička na víno), odkaz.

- Vinné sklepy Jarošek Mutěnice - vinařské muzeum a myslivecké muzeum.Ve vinařském muzeu můžete  hlédnout staré exponáty na výrobu vína
- ukázka staré kuchyně, staré účetní knihy a ukázka krojů.
Galerie pana Bořka Šípka. Stará a nová pálenice a pak už jen starý vinný sklep z roku 1936, kde můžete ochutnat archivní vína.Prohlídka areálu s ochutnávkou 5 druhů vín a obloženou mísou ( uzeniny, sýry, pečivo) – cena 160,-Kč/os.
Doba trvání cca 2 hodiny (nutno objednat předem – 1 den)

Zajistíme Vám posezení ve vinných sklepích nejlepších vinařů našeho regionu /min.pro 6 osob/ -
- Vinařství sv. Barbora vinný sklep U Gajdíků v Ratíškovicích – rodinné vinařství s možností prohlídky vinic a vinařství ve firmě T Machinery. V nabídce jsou 3 varianty degustací s pohoštěním od 350,- Kč do 690,- Kč/os.
- Vinařství Tomanovský Petrov Plže – sklep se nachází v areálu dalších vinných sklepů zapsaných jako památka UNESCO. V nabídce jsou 3 varianty degustace s pohoštěním od 400,- Kč do 700,- Kč/os.
Sklepy v D.Bojanovicích, Mutěnicích, Mikulčicích, Čejkovicích a Petrově – ochutnávku vín, občerstvení, doprovodný program /živá hudba, lidový vypravěč, ukázka místních krojů/, případně zajistíme program dle Vašeho požadavku.

Udělejte něco i pro své zdraví:

Zveme Vás do Denních lázní „BLISS DAY SPA“ Hodonín –  Lázně Hodonín s vlastním přírodním léčivým zdrojem vody, a to rozsáhlými zdroji jodobromové solanky. Tato voda s vysokým obsahem jodu a bromu patří mezi nejkvalitnější v Evropě. Specializují se zejména na léčbu pohybového aparátu. Denní lázně nabízí tyto procedury: chladová terapie, jodová gradovna, solná parní koupel, světelná a laserová terapie, lokální hibernace.

Prohlédněte si místní zajímavosti města Hodonína :

- Radniční věž -  prohlédněte si Hodonín a okolí z ptačí perspektivy. Každoročně od května do září je radniční věž zpřístupněna návštěvníkům. Zvláštností vyhlídkové věže je zvonkohra, do jejíchž melodií se můžete zaposlouchat vždy ve 12:00, 15:00 a 18:00 hodin.

- Zpívající fontána před radnicí - hraje skladby dle týdenního rozvrhu vždy v 9:00, 11:00, 14:00, 15:00, 16:00 a 19:00 hod. Mezi nimi můžete slyšet skladby Petra Hapky, G.F. Handela, B. Smetany a další.

ZOO - zde kromě tygrů je možno shlédnout přes 600 druhů tropické i subtropické fauny,

- Projížďka po řece Moravě - plavby vyhlídkovou lodí DENNĚ v doporučené časy: 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

Vybíráme několik regionálních akcí, které doporučujeme navštívit:
http://mng.webz.cz/index.php

Další zajímavé akce naleznete na: http://www.hotelpanon.cz/cs/kulturni-kalendar-akci

Slevy našich partnerů:
- plavba po řece Moravě – 10%, zapůjčení kol – 20%, návštěva ZOO – 10%, tenisové kurty a squash – 20%, vstup do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách – 10%, nákup produktů Sonnentor v Čejkovicích /bio čaje/ - 10%

Ubytování a stravování poskytne a další program zajistí:

Hotel PANON ***
Koupelní 4, 695 22 Hodonín
Tel.: +420 518 341 243-7
E-mail: info@hotelpanon.cz
Web: www.hotelpanon.cz