• Čeština
 • English
 • Deutsch
 • Русский
 • Polski
 • Magyar

Léto na Moravském Slovácku

Hotel PANON Vám poskytne příjemné ubytování ve 2 a 3 lůžkových pokojích (na výběr ve dvou cenových kategoriích) se zázemím zajímavých hotelových služeb. Hotel PANON je situován nedaleko centra města, ve sportovně-rekreační zóně, v blízkosti letního koupaliště a krytého bazénu, tenisových kurtů, squashového centra, přístaviště na řece Moravě, sítě cyklostezek, turistických tras a řady zajímavých lokalit poskytující rozmanité formy vyžití pro návštěvníky všech věkových kategorií. Výhodné i pro rodinnou rekreaci. Pobyt si můžete zpestřit návštěvou vinných sklípků či pivovaru.

 

Prohlédněte si místní zajímavosti města Hodonína :

 • Radniční věž -  prohlédněte si Hodonín a okolí z ptačí perspektivy. Každoročně od května do září je radniční věž zpřístupněna návštěvníkům. Zvláštností vyhlídkové věže je zvonkohra, do jejíchž melodií se můžete zaposlouchat vždy ve 12:00, 15:00 a 18:00 hodin.
 • Zpívající fontána před radnicí - hraje skladby dle týdenního rozvrhu vždy v 9:00, 11:00, 14:00, 15:00, 16:00 a 19:00 hod. Mezi nimi můžete slyšet skladby Petra Hapky, G.F. Handela, B. Smetany a další.
 • ZOO - zde kromě tygrů je možno shlédnout přes 600 druhů tropické i subtropické fauny,
 • Denní lázně Hodonín – mají vlastní přírodní léčivý zdroj vody, léčí se zde pohybové ústrojí 
 • Projížďka po řece Moravě - plavby vyhlídkovou lodí DENNĚ v doporučené časy: 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00.
 • Galerie výtvarného umění

Během Vašeho pobytu můžete využít:

 • Tenisové kurty - 200 m od hotelu, 7 antukových tenisových kurtů v areálu Rybáře www.sokolhodonin.cz

 • Přístaviště na Baťově kanálu v Petrově - 15 km od hotelu - plavby lodí po Baťově kanále

 • Golfové hřiště ve Skalici  - 9 km od hotelu, 18-jamkové hřiště, s tréninkovým odpalištěm vhodné i pro začátečníky - www.golfskalica.sk

 • Letní koupaliště - 100 m od hotelu

 • Muzeum TGM- 300 m od hotelu

 • Muzea geologie- 2 km od hotelu

Navštivte tyto kulturní akce:

Letní otevřené sklepy - Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského, do autentických prostor sklepních uliček k návštěvě přibližně 25 - 30 otevřených vinných sklepů a sklípků.

Cyrilometodějská pouť – Mikulčice - v areálu Národního kulturního památníku Slovanské hradiště se koná Slavnostní koncelebrovaná římskokatolická poutní mše svatá s účastí biskupů, kněží a více než jedno a půl tisíce poutníků, z nichž přichází řada v krásných slováckých krojích. 

Vinaři na hradišti - Mikulčice -ochutnávka vín, speciality z vín /likéry, destiláty/, bezové speciality, živá muzika.

Cibula fest – Holíč - vstupuje festival CIBULA FEST již  do svého 15. ročníku existence. Za těch roků se na festivalu představily zvučné jména slovensko-české ale i zahraniční produkce. Jména ako Aplhaville, Scooter, Modern Talking, Captain Jack, Kabát, No name, Kryštof, Mirai a mnoho dalších. Organizátoři festivalu pripravují pro fanoušky několik velkých změn, jak už přímo na festivalu, tak v produkci.

Hodovní otevřené sklepy – M.N.Ves - ochutnávka kvalitních bílých a červených vín a hodových tradičních gastro specialit, předhodové zpívání, folklorní program.

 

Doporučujeme návštěvu vinných sklepů :

Templářské sklepy - Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů. Ti přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století, přičemž první písemná zmínka o jejich působení je z roku 1248. PROHLÍDKY TEMPLÁŘSKÝCH SKLEPŮ PROBÍHAJÍ DENNĚ (PO-NE) A TO POUZE NA OBJEDNÁVKU. REZERVACE JE NUTNÁ ALESPOŇ DEN PŘEDEM A JEN V PRACOVNÍ DNY DO 15:00 HOD.Prohlídka s degustací: 190,- Kč/osoba (v ceně je degustace čtyř přívlastkových vín a sklenička na víno) www.vinarnacejkovice.cz

Zajistíme Vám posezení ve vinných sklepích nejlepších vinařů ve vinařské oblasti:

D.Bojanovice, Mutěnice, Mikulčice, Čejkovice, M.N.Ves  a v Petrově. Kromě ochutnávky vína a občerstvení, zajistíme doprovodný program dle Vašeho přání /živá hudba, lidový vypravěč, ukázka místních krojů případně vystoupení varietních umělců.

Navštivte také tyto kulturní akce:

Galerie rulandských vín ČR – Kyjov - přehlídka toho nejlepšího z ČR, možnost ochutnat cuvée a rosé odrůd RB,RŠ,RM a CHA, k poslechu hraje cimbálová muzika 

Den otevřených sklepů – Čejkovice – ochutnávka moravských vín v místních sklípcích, večerní beseda u cimbálu, nákup vín.

Víno a burčák z otevřených sklepů – Mikulčice – 20 otevřených sklepů v lokalitě „ Těšické búdy“ a v areálu „U myslivecké chaty“. Ochutnejte originální vína od malopěstitelů, dopravu mezi areály zajišťují koňské povozy.

Zajímavosti blízkého okolí:

Návštěvy hradů a zámků, nalézajících se rovněž v malých vzdálenostech od hotelu, nepochybně zpříjemní pobyt každého návštěvníka Jižní Moravy:
- zámek Milotice -  Státní zámek Milotice je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury. 

-Lednicko – valtický areál – Lednicko-valtický areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Majestátné zámky jsou obklopeny rozlehlými zahradami.

 

Navštivte také největší kulturně společenskou akci Města Hodonína:

SVATOVAVŘINECKÉ SLAVNOSTI – Hodonín 

PŘIBLIŽNÝ CELODENNÍ PROGRAM Z PŘEDCHOZÍCH LET:

Letošní program bude ještě upřesněn.
- 10.8. – XVI. Hodonínský Vavřínek17.00 hod. otevření historického ležení, vystoupení hudebních kapel, ochutnávka moravských vín a burčáků

- 18:30 COUNTRIO a CANTAS
   - 20.00 hod.  Jamie Marshall & the Amplified Acoustic Band
   -  22.30 hod. KISS Forever band
 
- 11.8. – Svatovavřinecký jarmark – 9.00 hod. historický průvod ( od KB před radnicí )
  - 9.30 hod. Povolení jarmarečního práva 
  - 10.00 hod. zábavný program pro děti
  - 14.00 - 23.30 hod. vystoupení hudebních skupin (Folklórní skupiny, BAKCHUS, VOXEL, LIGHT & LOVE, ARAKAIN A LUCIE BÍLÁ, PERUTĚ, ŠROTI)
     
- 12.8. – Svatovavřinecká hodová – 10.00 hod. mše svatá za účasti krojovaných (v kostele sv.Vavřince)
  - 14.00 hod. průvod pro obě stárky ( od restaurace Corso ke GVU)
  - 15.30 hod. hodová zábava – hrají: DH Zlaťulka + CM Olina

- 13.8. – Hodové dozvuky „ Veselý maškarní večer“ – 19.00 hod.průvod dívek v chlapeckých krojích, 

   - 19.30 hod.taneční zábava, vystoupení maškarních skupin

- Dančí obora Želešice – 20 km od hotelu, oplocená obora, ve které je chováno cca 400 ks dančí zvěře.

- Slovanské hradiště v Mikulčicích – 9 km od hotelu, národní kulturní památka, vynikající stálá archeologická expozice, přírodní rezervace Skařiny, meandry řeky Moravy.

Hotel Panon nabízí slevy našich partnerů 50% na vstupy do:

 • Krytého bazénu v sousedství hotelu
 • ZOO Hodonín
 • Denních lázních Hodonín (s léčivou vodou)
 • Muzea T.G.Masaryka
 • Galerie výtvarných umění

Rezervaci k pobytu příjmá a bližší informace poskytne hotelová recepce

Hotel Panon, Koupelní 4, 695 22 Hodonín

Tel: 518 341 243

E-mail: info@hotelpanon.cz

www.hotelpanon.cz